Nasze soki

Od początku wierzyliśmy w to, że nie trzeba dodawać do soku jabłkowego innych owoców i przypraw, aby uzyskać rozmaite,ciekawe smaki. Jabłka, podobnie jak ziarna kawy czy winogrona, oferują ogromną różnorodność smaków i aromatów - to co trzeba zrobić, to starannie dobierać owoce i zadbać o proces tłoczenia, aby zagwarantować, że te zróżnicowane nuty smakowe i aromaty zostaną szczelnie zamknięte w szklanej butelce. Nuta brzoskwini, karmelu, a może pigwy i przypraw korzennych? Tych i wielu innych smaków doświadczycie próbując naszych wyjątkowych soków.

Owoce, z których tłoczymy nasze soki, pochodzą z sadów tradycyjnych, które przetrwały do dziś. W większości sady te były zakładane w połowie XXw. i mają po 60-70 lat, lecz wciąż rodzą wspaniałe, esencjonalne owoce. Wszystkie są prowadzone z poszanowaniem bioróżnorodności tych ekosystemów, a większość posiada certyfikat ekologiczny. Dzięki temu mamy pewność, że owoce wykorzystywane do tłoczenia są nie tylko smaczne, ale również w 100% naturalne.

W tym sezonie stworzyliśmy dwie serie soków: Klasyczną i Kolekcjonera, dla każdej z nich dobierając wyjątkowe, dawne odmiany jabłek, gwarantujące wspaniałe doznania smakowe.

Seria klasyczna

Soki z tej serii tłoczone są z wyselekcjonowanych, dawnych odmian jabłek, w większości trudno dostępnych w typowych, współczesnych sadach. Są wśród nich takie odmiany jak Melba, zwana Królową Lata, ale również bardziej znane, takie jak Idared. Zawsze jednak są to niezwykle esencjonalne owoce, które pochodzą z sadów tradycyjnych, przez co charakteryzują się wyjątkowym smakiem i aromatem. Soki z tej serii dostępne są w szklanych butelkach w dwóch pojemnościach: 187ml oraz 750ml.

Seria Kolekcjonera

Soki z tej serii są tłoczone ze starannie dobieranych, dawnych odmian jabłek. Ich wyjątkowość polega na tym, że są to w większości bardzo rzadkie, często unikatowe odmiany lub są zbierane w niewielkich ilościach w wyróżniających się, pod względem warunków uprawy, sadach tradycyjnych. W większości przypadków soki z tej serii oferowane są w niewielkich nakładach po 2000-3000 butelek na cały sezon i tylko w jednym formacie, tj. o pojemności 750ml. Soki z tej serii będą wprowadzane stopniowo do sprzedaży, a ich premiery planowane są raz na dwa miesiące.

Rezerwat JabłekRezerwat Jabłek
Projekt Jabłko
skr. pocztowa 1856 50-385 Wrocław